Відбудуться тривалі зрушення в усіх сферах — CEO Google про COVID-19 та роботу техгігната
29 травня 2020
29.05.2020

Гендиректор техкомпаній Alphabet та Google Сундар Пічаї у інтерв'ю Wired розповів, як компанія перебудувала роботу працівників в умовах пандемії, як COVID-19 вплине на світ, а також про технологію відстеження користувачів, співпрацю з Apple та антимонопольні перевірки компанії.

Інтернет свобода публікує основні тези з інтерв’ю.

Про перебудову роботи працівників

За словами Сундара Пічаї, від початку пандемії співробітники Google і Alphabet перейшли на дистанційну роботу.

“Мені було цікаво спостерігати за роботою наших відділень у Гонконзі, Тайвані, Пекіні, де люди пристосовувалися до цього. Але, я не можу сказати, що на початку лютого передбачив темпи, як це розвиватиметься та наскільки це вплине на весь світ. Це неможливо передбачити. Чим довше це триватиме, тим тривалішими будуть вплив і наслідки”,— каже Пічаї.

Режим дистанційної роботи для працівників у компанї може продовжитися до кінця року.

“Не думаю, що ми збираємося вийти з цього і повернутися туди, де ми були до того, як все це почалося. Тому я очікую, що ми адаптуємося, але поки рано говорити, наскільки”, — додав він.

Про те, як COVID-19 змінить світ

На думку гендиректора Google, тривалі зрушення будуть у всіх сферах, які зачепить коронавірус. Він також прогнозує, що суттєво зросте потреба у “спільному досвіді”.

“Чи захочуть люди повернутися на музичні концерти? Думаю, що так. Чи захочуть вони повернутися на стадіони і подивитися спортивні змагання? Я абсолютно в цьому впевнений. Але думаю, що будуть тривалі зрушення”, — вважає Пічаї.

Про технологію відстеження та співпрацю з Apple

Google та Apple почали одночасно працювати над технологією відстеження контактів під час пандемії для підтримки медичних установ у їхній роботі з аналізу розповсюдження коронавірусу.

“Обидві команди зрозуміли, що для ефективності технології, вона має бути доступною всюди. У якийсь момент ми з Тімом (Тім Кук, гендиректор Apple - ред.) вирішили обмінятися нотами та поговорити безпосередньо. Ми співпрацюємо з Apple у багатьох сферах. У цьому випадку ми вважали, що спільні зусилля дадуть кращий результати, ніж робота поодинці”, — розповів гендиректор Google.

На питання про конфіденційність даних користувачів та можливість добровільного приєднання, Пічаї вважає, що вдалося досягти правильного балансу.

“Ми також зрозуміли, що повинні дати користувачам реальні гарантії конфіденційності. Я думаю, ми досягли правильного балансу. Навіть якщо лише 10-20 відсотків користувачів приймуть участь, це матиме справжній змістовний вплив”, — додає він.

Про антимонопольні перевірки Google

Wired запитав у СЕО компанії і про можливі антимонопольні справи, які за інформацією видання федеральні органи можуть порушити цього року.

“Перевірки не є для нас новими. Я думаю, що це належна функція суспільства — ретельно перевіряти великі компанії. Але важливо пам’ятати, що в нас є багато, багато областей, де ми не домінуємо і є меншим гравцем, гравцем, що розвивається. Тож ми все ще бачимо можливості для злиття та поглинання, але це залежить від сфери”, — переконаний Пічаї.

Про президента США

На запитання журналіста про те, чи готова буде компанія видалити заяву Трампа з Youtube, якщо вона буде дезінформацією, Пічаї двічі уникав відповіді.

“Я не хочу відповідати гіпотетично. Загалом у демократії дуже важливо, щоб ви, як компанія, підтримували політичний дискурс. Наша роль полягає в активному висвітленні джерел новин у будь-якому контексті”, — сказав він.

Пічаї також зазначив, що переважна більшість рішень щодо YouTube приймається під час дискусій, на яких він також присутній та додав, що компанія постійно залучає для консультування зовнішніх експертів.

Нагадаємо, техкомпанії Google і Apple заборонили відслідковувати інфікованих COVID-19 за геолокацією. Наразі компанії працюють над технологією, що анонімно повідомлятиме користувача про його контакт з можливо інфікованими коронавірусом протягом останніх двох тижнів.