Вибори у Білорусі: у країні другу добу є проблеми із доступом до інтернету
10 серпня 2020
10.08.2020

В Білорусі другий день проблеми з доступом до Інтернету. Проблеми з доступом до мережі виникли в день голосування 9 серпня біля 3 ранку. Вранці тут не працювала або погано працювала більшість додатків та сайтів через відсутність доступу до мережі. Про це повідомляє Belsat та NetBlocks.

В неділю зранку став цілковито недоступним сайт незалежного моніторингу Zubr.in. Ймовірно, сервіс заблокували навмисно за ІР-адресою. Користувачі скаржилися на погане завантаження файлів у Telegram, Google та YouTube. Не працювали популярні VPN-сервіси. Проблеми також були як у мобільних операторів, так і у стаціонарного підключення Белтелеком.

А Onliner повідомило про можливі збої у роботі терміналів.

"Ми спостерігаємо перебої з доступом до деяких ресурсів і перевантаження каналів через іноземний трафік у значній кількості. Поки не можемо визначити, чи генерують його люди, чи машини. Зараз працюємо над цим", - прокоментував ситуацію заступник генерального директора Белтелекома із технічних питань Вадим Шабайков.

Паралельно білоруські користувачі в неділю почали масово скаржитися на проблеми в роботі Viber. В компанії заявили, що проблеми з додатком, ймовірно, виникли через проблеми з доступом до Інтернету в країні і ніяк не пов’язані з технічними несправностями.

Однак біля 13:00 збої у роботі Viber помітили і українські користувачі. Це підтвердив і сервіс із моніторингу роботи додатків Downdetector. Viber також перестав працювати в Угорщині, Болгарії, Греції, Німеччині та Великобританії. В самій компанії ніяк не прокоментували проблеми з перебоями в роботі сервісу.

За три дні до виборів, 6 серпня правозахисні організації звернулися до Олександра Лукашенка із проханням не відключати Інтернет у день виборів, пише білоруська служба Радіо Свобода. Користувачі розуміли, що можуть виникнути проблеми з Інтернетом і готувалися до цього - поширювали перед виборами інструкції в стилі "що робити, якщо заблокують інтернет".

Найбільш ймовірно, збій у роботі системи пов’язаний і бажанням влади обмежити доступ населення до мережі. Впродовж 9 серпня та в ніч на 10 серпня в Білорусі відбулися численні мітинги та протести проти влади Олександра Лукашенка.