«Виборча комісія» у Facebook: як соцмережа планує модерувати контент під час виборів
30 серпня 2021
30.08.2021

Соціальна платформа Facebook консультується із вченими та експертами щодо можливого створення цієї осені комісії для рішень щодо контенту про вибори як підготовку до проміжних виборів у США 2022 року.

Про це повідомляє The Verge з посиланням на The New York Times.

Передбачається, що комісія, за прикладом Наглядової ради Facebook, буде допомагати з прийняттям рішень щодо контенту безпосередньо про вибори.

«Це могло б зменшити враження, що рішення Facebook щодо контент-політики необ’єктивні, — пояснює видання.— Консерватори часто критикують платформу за нібито упереджені рішення [зокрема довічний бан колишнього президента США Дональда Трампа]».

Поки що невідомо, чи матиме комісія такий рівень незалежності, як Наглядова рада.

Представники Facebook від коментарів відмовились.

«Виборча комісія могла б допомогти Facebook показати, що платформа приймає рішення, спираючись на політику соцмережі, а не політику загалом», — пишуть The Verge.

Як повідомлялося раніше, у жовтні 2020 року почала функціонувати незалежна Наглядова рада, яка регулює рішення Facebook щодо модерації контента з метою зменшити кількість hate speech та насилля у Facebook та Instagram.

6 травня незалежна Наглядова рада Facebook залишила чинним рішення щодо блокування сторінок колишнього президента США Дональда Трампа у Facebook та Instagram.