Viber підписує Кодекс поведінки ЄС щодо протидії мові ворожнечі та впроваджує нові функції
31 травня 2022
31.05.2022

30 травня компанія Rakuten Viber повідомила, що підпише Кодекс поведінки ЄС щодо протидії незаконній мові ворожнечі в інтернеті. Також платформа впроваджує нові функції, серед яких можливості планувати публікації та приховувати учасників каналів.

Про це повідомляє Детектор Медіа.

Регулювання контенту з мовою ненависті

Для модерації публічних публікацій з мовою ненависті компанія співпрацюватиме з генеральним директоратом Європейської комісії у справах юстиції та захисту прав споживачів та з мережею спеціалізованих неурядових організацій.

Якщо на певному каналі з’являтиметься агресивний або принизливий контент, користувачі або одна з організацій-учасників зможуть позначити пост як неприйнятний. Команда модераторів Viber перегляне його протягом доби.

Оновлення

Viber запускає нові функції для авторів контенту і користувачів, а саме:

  1. Коментарі. Користувачі зможуть обмінюватися думками з іншими учасниками каналу, а не лише ставити реакції на дописи. Функцію коментарів зможе вмикати та вимикати адміністрація каналу.

  2. Планування публікацій. Автори зможуть планувати дописи заздалегідь. Для цього при публікації треба буде затиснути кнопку відправки і обрати потрібний час.

  3. Прихований список учасників каналу. Ця функція дозволить користувачам зберігати конфіденційність. Список учасників каналу буде доступним лише адміністраторам і суперадміністраторам, а користувачі бачитимуть лише загальну кількість учасників.

  4. Перетворення спільноти на канал за допомогою спеціального бота. Після переходу канал буде неможливо перетворити назад на спільноту. Усі попередні дописи залишаться доступними, а учасники спільноти стануть учасниками каналу.

Картинка: Rakuten Viber

Як повідомлялося раніше, 23 квітня Європейська Рада та Європейський парламент уклали попередню угоду щодо закону про цифрові послуги (Digital Services Act або DSA), який спрямований на захист цифрового простору від поширення нелегального контенту та забезпечення захисту основних прав користувачів.