Верховний суд вирішить, чи можуть чиновники банити користувачів в соцмережах
9 травня 2023
9.05.2023

Верховний суд США погодився розглянути кейс, який стосується заборони урядовцям блокувати своїх критиків на таких платформах, як Facebook і Twitter. Суд дасть відповідь, чи забороняє такі дії Перша поправка до Конституції США.

Про це повідомляє Reuters.

Судді розглянули апеляцію двох членів державної шкільної ради з міста Поуей у Південній Каліфорнії на рішення суду нижчої інстанції на користь батьків школи. Останні подали до суду після того, як їм було заблоковано доступ до Facebook і Twitter з боку шкільних чиновників. Позивачі опублікували сотні критичних дописів про расове питання та фінансування школи, після чого їх заблокували на платформах.

Іще один кейс, який розглядатиметься Верховним судом - апеляція чоловіка з Мічигану на рішення суду нижчої інстанції проти нього після того, як він подав до суду на міську владу в Порт-Гуроні. Міські чиновники заблокували подавача позову у Facebook після його критичних публікацій щодо реагування місцевої влади на COVID-19.

В обох випадках позивачі подали до федерального суду на чиновників, стверджуючи, що їхні права на свободу слова згідно з Першою поправкою були порушені з боку інших користувачів соцмереж, які називали себе офіційними представниками школи та міської ради. Вони мали оповіщення про це й посилання на офіційні сайти відповідних структур.

Питання полягає в тому, чи може діяльність державного чиновника в соціальних мережах вважатися діями уряду, пов’язаними з обмеженнями Першої поправки щодо державного регулювання висловлювань.

Судді зіткнулися зі схожим трактуванням дії Першої поправки у 2021 році. Тоді це було пов’язане із судовою суперечкою навколо спроб колишнього президента Дональда Трампа заблокувати критиків у своєму обліковому записі Twitter. Судді поклали кінець цій судовій боротьбі після того, як Трамп залишив посаду, вирішивши, що справа є спірною, скасувавши рішення суду нижчої інстанції, який встановив, що цим блокуванням колишній президент порушив конституційні права на свободу слова.

Раніше "Інтернет свобода" розповідала про те, як у Верховному суді розглядатимуться питання, що стосуються алгоритмів соціальних платформ.