Верховна Рада ухвалює 20% законопроектів, розглянутих на комітетах – статистика роботи 9 сесії
16 січня 2019
16.01.2019

Такі дані оприлюднив сайт українського парламенту. Всього за дев’яту сесію 27 комітетів розглянули 364 законопроекти. Найбільша кількість з них присвячена правоохоронній діяльності. Серед документів, що були на розгляді – і законопроект №6688, який дозволяв би блокувати сайти без рішення суду та в якому громадськість визнала загрозу вільного розвитку інтернету в Україні.

Протягом дев’ятої сесії восьмого скликання, тобто в період з вересня 2018 по січень 2019, найбільш активним був Комітет з правоохоронної діяльності. Він розглянув 34 законопроекти. Також лідери з кількості обговорених документів – Комітет з аграрної політики та земельних відносин, бюджетний комітет та Комітет з питань податкової та митної політики.

Найбільш продуктивним під час 9 сесії був Комітет з правоохоронної діяльності – депутати розглянули на ньому 34 законопроекти Втім, 80% законопроектів так і не стали законами, зазначено на сайті Верховної Ради України. 71 законопроект парламентарі схвалили. Ще 20 документів ухвалені в першому або другому читаннях, інші 63 – відправлені на доопрацювання або враховані в інших законопроектах. Водночас, 210 розглянутих у комітетах законопроектів, або 58%, відхилено та знято з розгляду.

364 законопроекти були розглянуті парламентарями під час 9 сесії Верховної Ради України. Тільки 71 законопроект був проголосований й набув статусу закону. При цьому Комітет з національної безпеки та оборони, який опікується, зокрема, і регуляцією інтернет-простору, розглянув 29 законопроектів. З них вісім стали законами, а відхилено 22. Серед законопроектів – і документ № 9275 щодо санкцій проти ЗМІ.

Законопроект пропонує надати парламенту виключне право виносити на розгляд Ради національної безпеки та оборони (РНБО) пропозиції щодо застосування санкцій до ЗМІ, мовників, телерадіоорганізацій, їх засновників та вигодоодержувачів, які є резидентами України. Юристи зазначали, що запропонована норма на телебачення та радіо суттєво не вплине, а активісти вважали її черговою спробою цензури.

Комітет зі свободи слова був менш активним: усього розглянули шість законопроектів. З них – один ухвалили, ще один прийняли в першому читанні, а чотири відправили на доопрацювання.

Шість законопроектів розглянув Комітет зі свободи слова під час дев’ятої сесії. Один з них був ухвалений. Статистика від ВРУ не містить інформації про законопроекти від Комітету з інформатизації та зв’язку. Однак цю інформацію можна знайти на сторінці комітету в інтернеті. Відповідно до інформації на сайті комітету, парламентарі займалися розробкою законопроекту “Про електронні довірчі послуги”. Також депутати обговорювали документ скорочення кількості поштових відділень в регіонах.

Новиною став також розгляд комітетом законопроекту №6688 чи “Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах”. Нагадаємо, законопроект № 6688 дозволяє досудове блокування сайтів та був запропонований депутатами від «Народного фронту» та «БПП». Його також розглядав комітет з протидії корупції на початку жовтня 2018 року.