Верховна Рада ухвалила законопроєкт «суд у смартфоні»
28 квітня 2021
28.04.2021

27 квітня Верховна Рада України у першому читанні підтримала законопроєкт про впровадження електронного документообігу у судовому процесі. Закон неофіційно назвали «суд у смартфоні».

Про це повідомляє «Слово і Діло».

Законопроєкт №5246 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування» передбачає зрівняння правового статусу паперових і електронних документів у кримінальному процесі для зменшення бюрократизації. Також у законі розписаний план створення інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування. Вона забезпечить створення, збирання, зберігання, пошук, обробку і передачу судових матеріалів.

«Системою зможуть користуватися слідчі, дізнавачі, прокурори, слідчі судді, суд, захисники та інші учасники кримінального провадження. Це має значно полегшити взаємодію суду, сторони обвинувачення і сторони захисту», — пишуть «Слово і Діло».

Ініціатором проєкту є президент Володимир Зеленський. Він повідомив про судову реформу 1 березня під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Розвиток правосуддя».

Як повідомлялося раніше, 15 квітня Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» № 1368-ІХ. Згідно з ним, електронні паспорти матимуть юридичну силу на рівні з паперовими аналогами.