Венеційська комісія радить виключити е-голосування із законопроекту про референдум
22 липня 2020
22.07.2020

Венеційська комісія ухвалила "терміновий спільний висновок" по президентському законопроєкту про всеукраїнський референдум (№3612), в якому радить народним депутатам врегулювати норму, що стосується електронного голосування. Про це повідомляє “Європейська правда» з посиланням на Раду Європи.

Венеційська комісія рекомендує, щоб положення про електронне голосування були виключені із законопроєкту та пізніше були врегульовані окремим законом, який також стосувався б місцевих, парламентських і президентських виборів.

Терміновість висновку зумовлена тим, що чергова сесія Комісії відбудеться на початку жовтня. А оскільки президентський законопроект до другого читання могли підготувати раніше, то Венеційська комісія “підстрахувалася”, щоб українська влада могла використати її експертизу.

Раніше кілька десятків громадських організацій висловили занепокоєння намірами Мінцифри провести пілотне інтернет-голосування під час місцевих виборів. Відповідну заяву поширила Міжнародна фундація виборчих систем (IFES). Більше про ризики онлайн-голосування читайте у матеріалі.