В Україні запустять експериментальний проект е-резидентства
26 червня 2020
26.06.2020

Кабінет міністрів на своєму засіданні у четвер ухвалив постанову «Про реалізацію експериментального проекту із запровадження та реалізації в Україні електронного резидентства». Це проект Міністерства цифрової трансформації, мета якого дати можливість іноземцям та особам без громадянства отримати в Україні електронні послуги, не перетинаючи кордон.

Міністерство цифрової трансформації повідомляє, що проект створюється в першу чергу для представників креативної індустрії – ІТ-шників, людей, які працюють в маркетингу та рекламі, геймерів.

Завдяки е-резидентству іноземці зможуть отримати онлайн електронний підпис, зареєструватися як платник податків, відкрити банківський рахунок чи розпочати власний бізнес. Крім того, вони матимуть спрощений доступ до адміністративних послуг в Україні.

Міністерство цифрової трансформації має впродовж кількох місяців підготувати необхідні підзаконні акти та визначити перелік країн, громадяни яких братимуть участь в експериментальному проекті.

У Міністерстві сподіваються, що першими е-резидентами стануть іноземні ІТ-спеціалісти, що працюють на українські компанії, а також спеціалісти з країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону та ближнього зарубіжжя, яким статус е-резидента України допоможе ефективно співпрацювати на європейському ринку.

Проект триватиме з 1 липня 2020 по 1 липня 2022 року.

Більше про те, як працює е-резиденство в Естонії, читайте у тексті.