В Україні запустили волонтерський проєкт сайт 7.62 project, який відстежує пересування російських військ на кордоні
1 лютого 2022
1.02.2022

27 січня в Україні запустили волонтерський проєкт сайт 7.62 project, який відстежує пересування російських військ на кордоні України.

Про це повідомляє «Детектор медіа».

Засновниця та авторка проєкту 7.62 project — Марго Гонтар, міжнародна журналістка «Голосу Америки» та засновниця проєкту StopFake.

Як вона розповіла в коментарі «Детектору медіа», задум проєкту з'явився в грудні 2021 року. 27 січня його вивели публічно в онлайн, і зараз працює тестова версія, яку планують покращувати. На сайті є тематичні новини та сторінка, на якій регулярно оновлюються дані щодо кількості та місцезнаходження російських військ.

Завдання проєкту — стати агрегатором, де буде збиратись максимально повна та актуальна інформація про пересування військ РФ поряд із кордоном України, що дозволить відчути реальні масштаби загрози і розвінчуватиме фейки і пропаганду Кремля щодо відсутності військ в Україні чи на кордоні.

«Тому ми вирішили, що важливо, щоб на старті проєкт був саме російською та англійською мовами — щоб протидіяти контенту кремлівських медіа та пропаганди. Українська версія вже в розробці», — пояснила пані Марго.

Вона зазначає, що наразі велика частина інформації надходить від самих свідків пересування — цьому сприяють соціальні мережі.

«Але подібних відео дуже багато, і вони потребують аналізу та внесення в контекст. Саме цим ми і займаємось, спираючись на власне розслідування та на аналіз інших авторитетних розслідувальних груп. Для перевірки ми використуємо техніки OSINT-розвідки на основі відкритих даних — медіа, публікацій, соціальних мереж, даних супутників, перельотів, тощо, звертаємось за необхідності до наших експертів та джерел», — розповіла Марго Гонтар.

Проєкт волонтерський, і приєднатись до нього може будь-хто. Для цього можна написати сторінці 7.62 project у Facebook чи на пошту contact @762project.org або особисто Марго Гонтар. За цією ж адресою можна надсилати свідчення та докази переміщення російських військ.

«У проєкті є кілька постійних учасників, волонтерів та експертів, до яких ми звертаємось, з різних країн світу. Це журналісти, експерти з боротьби з дезінформацією, експерти з OSINT, IT, колишні та теперішні військові. Ми тільки починаємо, і ця мережа розширюється», — каже пані Марго.

Як повідомлялося раніше, у шведському сегменті соцмережі TikTok почали поширюватися відео з залякуванням війною з Росією.