Національний центр резервування державних інформаційних ресурсів: що регулюватиме новий державний орган
22 лютого 2021
22.02.2021

1 листопада 2021 року в Україні розпочне роботу Національний центр резервування державних інформаційних ресурсів, що регулюватиме механізми зберігання та захисту державних інформаційних ресурсів.

Про це йдеться у постанові Кабінета Міністрів України.

Хто ввійде до складу Національного центру?

Функціонування Національного центру забезпечуватиме Адміністрація Держспецзв’язку. Державне підприємство «Українські спеціальні системи» стане технічним адміністратором та здійснюватиме технічне і технологічне супроводження. Побудову системи кіберзахисту забезпечуватиме Державний центр кіберзахисту. Казенне підприємство «Укрспецзв’язок» стане оператором Національного центру та забезпечуватиме роботу телекомунікаційних мереж та інших систем.

Що регулюватиме новий державний орган?

Основними завданнями Національного центру є:

  • забезпечення надійності та безперервності роботи державних інформаційних ресурсів, резервного копіювання інформації та відомостей державних електронних інформаційних ресурсів державних органів;
  • забезпечення надійного функціонування серверного обладнання, системи зберігання даних, активного мережевого обладнання;
  • збільшення доступності даних для користувачів, відсутність витрат часу на резервне копіювання і відновлення даних, підвищення захищеності системи від збоїв у роботі і унеможливлення втрати інформації.

Нагадаємо, що 19 лютого Рада національної безпеки і оборони України запровадила трирічні санкції проти російських компаній-розробників програмного забезпечення ТОВ «Інда-Софт» і ТОВ «ІСС-Софт».