В Україні заблокують YouTube-канал Юрія Дудя? Мінкульт прокоментував ситуацію щодо чуток у мережі
14 травня 2021
14.05.2021

У мережі поширюють чутки, що начебто Міністерство культури вимагає від YouTube заблокувати канал російського блогера Юрія Дудя на території України. Проте відомство не висувало подібної вимоги до відеохостингу.

Про це повідомляє УНН.

«Міністерство культури та інформаційної політики не надсилало жодних звернень до відеохостингу YouTube щодо блокування згаданого каналу», — повідомили у відомстві.

Цю інформацію, як зазначає УНН, було поширено 14 травня у ЗМІ, про які саме медіа йдеться не уточнюється. Причиною блокування YouTube-каналу Юрія Дудя зазначають, що начебто «на думку влади, (канал — ред.) є носієм офіційної російської пропаганди», а блогер «просуває російські наративи на сусідні країни».

Онлайн-видання «Сьогодні» також додає, що подібні меседжі опублікували у Telegram-каналах. Зокрема, про це написали анонімний Telegram-канал «А я говорил», а також Facebook-користувач Альтер Кофф.

Таке рішення, як повідомляють «Сьогодні» та УНН, нібито прийняли через ситуацію навколо інтерв'ю українського блогера Івангая. Відеоблогер українського походження Іван Рудський, відомий як Івангай, повідомив, що з його інтерв'ю російському журналісту Юрію Дудю вирізали декілька важливих моментів: «Дудь вирізав головний меседж. Моя прабабуся - жертва голодомору. Дідусь - жертва НКВД репресій. А тепер Україна має війну з Росією». Проте у зазначених публікаціях подібної версії не озвучують.

Скріншот Telegram-каналу «А я говорил»

Скріншот допису Facebook-користувач Альтер Кофф

Як повідомлялося раніше, 24 квітня YouTube заблокував для перегляду в Україні канали «112 Україна», «Newsone» та «ZIK». При спробі переглянути відеоконтент трьох телеканалів на відеохостингу з’являється повідомлення: «Відео недоступне. Цей контент недоступний у домені цієї країни через скаргу на протизаконний контент від уряду».