В Україні вперше відбудеться онлайн-суд через Zoom
8 квітня 2020
8.04.2020

13 квітня 2020 року в Україні відбудеться перше засідання онлайн-суду через сервіс для відеоконференцій Zoom. Рішення про проведення судового засідання онлайн і без присутності учасників у залі суду прийняв Дніпропетровський окружний адміністративний суд, повідомляє Опендатабот.

Суд онлайн розгляне позов компанії “Трансформ Енерджи” до київської митниці. Компанія наполягала на проведенні судового засідання онлайн через запроваджений карантин, який не дозволяє проведення очного засідання.

Зазначається, що судове засідання в Zoom триватиме 40 хвилин. Саме стільки часу для відеодзвінків передбачено у безкоштовній версії сервісу.

У рішенні суду про проведення судового засідання онлайн також опубліковане посилання на відеоконференцію у Zoom та десятизначний ідентифікатор конференції. Це дозволить підключатися до онлайн-суду всім охочим. Відповідно є ризик, що будь-який анонімний користувач зможе зірвати засідання.

У коментарі AIN.UA один з юристів анонімно зазначив, що 30 березня Державна судова адміністрація надіслала суддям листа, у якому повідомила, що Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система ще не готова до віддаленого підключення учасників засідання, тому судді починають користуватися існуючими сервісами.

Більше про те, що таке Zoom, чи безпечно користуватися сервісом та яку роботу над помилками робить компанія, читайте на нашому сайті.