В Україні відкрили центр кіберзахисту UA30: як він працюватиме
13 травня 2021
13.05.2021

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України відкрила в Києві центр кіберзахисту UA30. Головним завданням кіберцентру буде фіксація атак на державні реєстри України та підготовка фахівців з кібербезпеки.

Про це повідомляє пресслужба Мінцифри.

Кіберцентр UA30 входить до структури Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України. До його складу входить також оновлений тренінговий майданчик з унікальною технологією відпрацювання реальних сценаріїв кібератак у навчальному середовищі. У світі налічується всього близько 20 таких платформ, шість з яких у США.

Кіберцентр UA30. Джерело: Мінцифри

Серед пріоритетів — захист критичної інформаційної інфраструктури. Це державні реєстри, цифрові послуги, державні інформаційні ресурси та інформаційні системи критичних підприємств.

Крім того, Кіберцентр стане адміністратором безпеки Національного центру резервування державних інформаційних ресурсів, куди до 2024 року мають бути перенесені 80% реєстрів.

До складу центру входить урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA. Це єдина команда з України, що має акредитацію у FIRST та може оперативно взаємодіяти з командами реагування з 97 країн світу.

Кіберцентр надаватиме послуги кіберзахисту, виявлення та реагування на кіберзагрози як для державних організацій, так і для пересічних громадян. Це захист, який раніше був доступний лише державним структурам.

«Ми хочемо за наступні кілька років захистити всі реєстри, які є в нашій державі. Ми вже багато для цього зробили, і зробимо ще більше для того, щоб виконати цей проект. Проект має назву UA30, тому що цей рік є символічним для нашої держави, він має два значення. Перше — це важлива річниця нашої країни, по-друге — ми хочемо, щоб у 2030 році наша країна була топовою у світі з точки зору кіберзахисту», — зазначив під час презентації міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Як повідомлялося раніше, Володимир Зеленський анонсував створення в Україні нового університету для підготовки спеціалістів у сфері безпеки, зокрема одним із напрямків навчання стане кібербезпека.