В Україні відбулися Донбас Медіа Форум-2021 та Український форум з управління інтернетом, компанія Цукерберга розробляє нову віртуальну реальність. Огляд «Інтернет свободи» за листопад 2021
3 грудня 2021
3.12.2021

У новому огляді «Інтернет свободи» розповідаємо про таке: що таке метавсесвіт, створення якого анонсував засновник Facebook/Meta Марк Цукерберг, та як нове впровадження змінить принципи комунікації; ділимося тезами дискусій під час «Донбас Медіа Форум-2021» та Українського форуму з управління інтернетом; як виявити фотофейк — ділимося корисними онлайн-інструментами.

Більше не Facebook: компанія анонсувала ребрендинг та створення метавсесвіту

Фото: Pixabay

28 жовтня на конференції Connect 2021 засновник Facebook (відтепер — Meta) Марк Цукерберг оголосив про зміну назви компанії на Meta та анонсував створення нової віртуальної реальності — метавсесвіту. Як зміняться принципи комунікації у новій реальності та які загрози вона може становити для суспільства, читайте у нашому огляді.

Як протидіяти поширенню дезінформації та пропаганди у соцмережах? 5-6 листопада відбувся 7-й рік поспіль «Донбас Медіа Форум-2021: адаптація до викликів та пошуки ефективних рішень», організований Донецьким інститутом інформації. Представники Інтерньюз-Україна взяли участь в дискусіях щодо медійного законодавства та протидії дезінформації та пропаганди у соціальних мережах. Розповідаємо про головні тези останньої дискусії.

Яких доопрацювань потребує законопроєкт №5628 «Про захист персональних даних» — обговорили експерти під час Українського форуму з управління інтернетом. Дізнайтеся головні тези дискусії «Чи буде дієвим захист персональних даних користувачів на фоні ймовірного ухвалення нового закону №5628?» у нашому матеріалі.

Як виявити фотофейк: 7 корисних онлайн-сервісів. Пошук зображень у Google допоможе відшукати недостовірне фото, а інші інструменти визначають метадані світлини та сліди втручання графічного редактора — ділимося корисними ресурсами у матеріалі.

Фото: Freepik

Білорусь продовжує ідентифікувати опозиційні Telegram-канали як «екстреміські». У листопаді до списку потрапили Telegram-канали Nexta, Nexta-Live, Luxta та онлайн-ресурси телеканалу «Белсат», створеного з ініціативи й за підтримки МЗС Польщі та Польського громадського телебачення.

Техгіганти удосконалюють політики приватності

Фото: Pixabay

Meta надав більше контролю користувачам над своєю новинною стрічкою та заборонив використовувати «чутливу інформацію» для налаштування реклами, а TikTok попереджатиме про небезпечні челенджі та пропонуватиме дізнатись більше про те, як їх впізнавати.

Instagram в разі «підозрілої активності» проситиме зробити відеоселфі для ідентифікації особи, таким чином планує посилити боротьбу з ботами.

WhatsApp переглянув свою політику конфіденційності для користувачів з країн ЄС після того, як ірландський регулятор із захисту даних на початку цього року оштрафував месенджер на рекордні 225 мільйонів євро.

Курйози соцмереж

Facebook визнав фан-сторінку CEO Tesla та SpaceX Ілона Маска офіційним представництвом компанії Tesla Technoking та надав їй позначку верифікації.

Також у листопаді стало відомо, що раніше соцмережа Instagram заблокувала сторінку свого CEO Адама Моссері, повіривши фейковому некрологу, який надіслав один із користувачів соцмережі. За словами представників платформи, сторінку швидко відновили.

Читайте щоденні новини на тему цифрових прав та свободи інтернету на нашому сайті netfreedom.org.ua.