В Україні усі охочі зможуть використовувати технологію Starlink
21 квітня 2022
21.04.2022

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК), дозволила використовувати термінали Starlink компанії SpaceX усім користувачам, а не лише критичній інфраструктурі.

Таким рішенням НКЕК рекомендував:

— Національному центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) уточнити умови використання абонентських супутникових терміналів системи SpaceX Starlink, встановивши, що на період дії режиму воєнного стану використання обладнання і послуг Starlink дозволяється усіма категоріями користувачів за умови дотримання технічних умов.

— Департаменту ліцензування забезпечити інформування НЦУ про прийняте рішення, а також підготовку та надання пропозицій до центрального органу виконавчої влади у сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектра щодо внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2006 № 815, для унормування умов роботи системи SpaceX Starlink на території України відповідно до цього рішення.

— Департаменту забезпечення діяльності направити до державного підприємства «Український державний центр радіочастот» копії цього рішення для організації його виконання.

Рішення про крок до повноцінної легалізації використання технології Starlink в Україні регулятор пояснив триваючою війною РФ проти України. У пресслужбі підкреслили «необхідність якнайшвидшого, в умовах воєнного стану, запровадження широкого застосування радіообладнання для усіх категорій користувачів».

«Стрімко рухаємося у технологічне майбутнє, поки наш північно-східній сусід рухається у середньовіччя»,написав у своєму Telegram-каналі міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За словами голови Держспецзв’язку Юрія Щиголя, до цього заборони користуватися Starlink не було, але були нормативні обмеження, які усунули.

Як повідомлялося раніше, Vodafone завдяки використанню супутникових систем Starlink забезпечив часткову доступність послуг на Київщині, зокрема у Бородянці та селі Плахтянка.