В Україні працює вже близько 30 тис. терміналів Starlink
17 січня 2023
17.01.2023

Їх використовують в Пунктах незламності, на звільнених територіях і на фронті. Про це із посиланням на міністра цифрової трансформації Михайла Федорова повідомляє ITC.

Перші термінали надійшли в Україну ще в лютому і були активовані 26 лютого. Завдяки теперішній кількості в понад 30 тисяч терміналів Україна є однією з держав-лідерів по використанню супутникового інтернету. Федоров назвав термінали Starlink частиною критичної інфраструктури країни.

Більшість терміналів були отримані завдяки домовленостям Міністерства цифрової трансформації з міжнародними донорами та партнерами. До прикладу, останню партію у 8 тисяч терміналів допомогла Україні придбати Польща. Загалом завдяки цій державі було передано Україні понад 15 тисяч Starlink-терміналів. Ці термінали були розміщені в Пунктах незламності й передані енергетикам та лікарям.

Найближчим чином очікується 10 тисяч нових терміналів, за роботу яких сплатить Німеччина. Третину заплановано передати військовим. У листопаді в країну надійшло понад 1,5 тисяч терміналів, призначених для «Укрзалізниці» та деокупованих територій.

Раніше «Інтернет свобода» розповідала, що компанія SpaceX зверталась до Пентагону з листом, в якому просила взяти на себе фінансування роботи Starlink в Україні, бо вона сама не може профінансувати роботу свого обладнання.