Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.
«Ринок віртуальних активів — це додаткова точка для зростання цифрової економіки в Україні. Легалізація віртуальних активів створює передумови для запуску цього інноваційного ринку в Україні. Вже незабаром іноземні та українські постачальники послуг, пов’язані з оборотом віртуальних активів, зокрема, криптобіржі, зможуть офіційно працювати в нашій юрисдикції. Розвиток нової індустрії дозволить залучити прозорі інвестиції та посилить імідж нашої країни як високотехнологічної держави», — зазначив Віцепрем'єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Законом передбачено:
«Легалізація віртуальних активів сприятиме активній реєстрації криптокомпаній в Україні. Зокрема, ухвалення профільного законодавства стимулюватиме залучення на український ринок іноземних бірж, що стане потужним стимулом для подальшого розвитку криптосфери в Україні. Банки відкриватимуть для них рахунки та проводитимуть операції з новим класом активів. Впевнений, що суспільство, бізнес та держава всебічно виграють від легалізації нового сектору економіки», — сказав заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.
Як зазначають в Міністерстві цифрової трансформації, закон базується на актуальних стандартах регулювання операцій із віртуальними активами міжнародної групи з протидії відмиванню грошей (ФАТФ). Прийняті норми встановлюють правила для постачальників послуг, пов'язаних з оборотом віртуальних активів і сприятимуть детінізації цього ринку.
Щоб провадити діяльність, пов’язану з оборотом віртуальних активів, постачальники послуг повинні будуть розкрити структуру власності для можливості встановлення кінцевих бенефіціарних власників. Такі власники повинні мати бездоганну ділову репутацію, а також запровадити внутрішні процедури фінансового моніторингу для запобігання відмиванню доходів, отриманих злочинним шляхом.
Михайло Федоров зазначає: «Ухвалений сьогодні законопроєкт — базовий. Зараз працюємо над законопроєктом про внесення змін у Податковий кодекс України. Він врегулює питання оподаткування учасників ринку віртуальних активів. Після його прийняття ми зможемо запустити ринок віртуальних активів».
Як повідомлялося раніше, 15 липня Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 5495 про режим «без паперів» у цілому, що впроваджує особливості надання електронних публічних послуг та передбачає їхню повну цифровізацію.
Також 15 липня Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроєкт 4303, направлений на створення спеціального правового режиму для IT-галузі Дія.Сity.