В Україні хочуть гарантувати якісний мобільний інтернет
28 березня 2023
28.03.2023

Вимірювання швидкості мобільного інтернет-зв’язку допоможе державі контролювати швидкість мобільного інтернету в Україні.

Про це повідомляє «Детектор медіа».

Віцепрем'єр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій Михайло Федоров у своєму Telegram-каналі запустив опитування щодо важливості вимірювань швидкості мобільного інтернету.

Опитування потрібне для того, щоб Мінцифри могло внести зміни до законодавства, які дадуть державі можливість контролювати швидкість інтернету в країні.

У Мінцифри вважають, що мінімальна середня швидкість мобільного інтернету в Україні повинна бути не менше 2 Мбіт/сек. Це дозволить проводити Zoom-зустрічі з колегами зі смартфона в дорозі, публікувати відео в Instagram та обмінюватися файлами, і робити все це лише на мобільному підключенні, без необхідності використання Wi-Fi.

Така швидкість, на думку Михайла Федорова, повинна бути у всіх населених пунктах та на дорогах з мобільним звʼязком. У деяких селах швидкість може бути нижчою через меншу кількість базових станцій, а в містах вона фактично вища.

Хоча оператори використовують швидкість як конкурентну перевагу, новий Закон про електронні комунікації не містить показників швидкості, що ускладнює перевірку достатньості швидкості завантаження. Міністр анонсував зміни до законодавства, які дозволять державі контролювати швидкість мобільного інтернету в Україні.

Раніше «Інтернет свобода» розповідала про плани щодо запуску інтернет-цензури в Україні.