В Росії за ведення сторінки в Instagram загрожує 6 років ув’язнення
21 вересня 2022
21.09.2022

Блогерку Вероніку Логінову попередили у недопустимості порушення закону через те, що вона веде свій Instagram. На думку прокурора, «дії по залученню користувачів у Instagram» та «розміщення матеріалів, в тому числі, рекламних» можуть розглядатись як форма участі у діяльності екстремістської організації.

Про це повідомляє Meduza.

Блогерка Вероніка Логунова розповіла про те, як до неї додому прийшла поліція, коли вона була відсутня і її рідним вручили заяву, в якій її звинуватили у веденні Instagram та пригрозили 6-річним тюремним строком. Рідним блогерки вручили заяву, в якій йдеться про попередження про недопустимість порушення закону. Заяву направила дівчині Кунцевська міжрайонна прокуратура. В ній сказано, що прокуратура встановила відомості про плани Логінової здійснити протиправні дії, що мають ознаки екстремістської діяльності. У документі згадується про те, що продукти компанії Meta Platform визнані екстремістськими в Росії і підкреслюється наступне: «...вчинення дій із залучення користувачів у соцмережі Facebook та Instagram, а також розміщення там матеріалів, у тому числі рекламних, можуть розглядатися як форма участі у діяльності екстремістської організації та схиляння до участі в ній невизначеного кола осіб».

Це прокуратура трактувала як «схиляння, вербування чи інше залучення особи до діяльності екстремістської організації» (термін до 8 років позбавлення волі) та «участь у діяльності екстремістської організації» (до 6 років позбавлення волі).

Як повідомлялося раніше, 21 березня Тверський суд Москви визнав компанію Meta, яка володіє Facebook, Instagram та WhatsApp, екстремістською організацією та заборонив її діяльність у Росії.