В РФ запровадили обов’язкову реєстрацію користувачів месенджерів
25 жовтня 2021
25.10.2021

21 жовтня уряд Російської Федерації запровадив обов’язкову реєстрацію користувачів месенджерів за допомогою номеру телефону.

Про це йдеться у постанові уряду РФ.

«Організатор сервісу обміну миттєвими повідомленнями зобов’язаний не дозволяти передачу електронних повідомлень користувачам сервісу обміну миттєвими повідомленнями без проходження процедури ідентифікації», — зазначається у документі.

При реєстрації буде необхідно вводити номер телефону, за яким месенджери робитимуть запит до мобільного оператору щодо даних абонента. Документ зобов’язує операторів надавати цю інформацію впродовж 20 хвилин після реєстрації.

Після підтвердження даних користувачі отримуватимуть унікальний ідентифікаційний код, який у разі зміни провайдера послуг треба буде оновлювати. Якщо людина відмовлятиметься від послуг певного оператора, оператор буде зобов’язаний його деактивувати протягом доби.

Постанова діятиме з 1 березня 2022 року до березня 2028 року.

Як повідомлялося раніше, уряд Російської Федерації додав «Яндекс.Браузер» та антивірус від компанії «Лабораторія Касперського» до переліку програм, які необхідно встановлювати перед продажем комп’ютерів, ноутбуків та системних блоків.