В результаті кібератаки були викрадені секретні дані НАТО
13 вересня 2022
13.09.2022

Центральний військовий підрозділ Португалії – Командування збройними силами (EMGFA) зазнав кібератаки, в результаті якої було вилучено сотні конфіденційних документів НАТО. Документи, отримані в результаті тривалої кібератаки, виставлені на продаж у Dark Web. Про це повідомляє Hackread

Військове керівництво Португалії дізналося про факт витоку даних лише після того, як про це повідомила розвідка США. То ж точна дата чи часовий проміжок, в який тривала атака, до цього часу не відомі. Особливість атаки на португальське військове командування полягало в тому, що вона була «розтягнута в часі та така, яку неможливо виявити». Потрібні зловмисникам документи були знайдені за допомогою спеціально створених ботів. Одним з можливих векторів атак, використаних зловмисниками, було пересилання та збереження документів із використанням незахищених з’єднань.

Додатковою проблемою є те, що наразі до цього часу невідомо, які саме документи опинилися в руках у злочинців. Проте відомо, що поширення цих документів спровокувало серйозну кризу довіри до Португалії.

Як повідомлялося раніше,компанія Google розповіла про атаки на українські об’єкти з боку хакерського угрупування Conti.