В парламенті підготують новий законопроєкт про протидію дезінформації — Потураєв
23 липня 2020
23.07.2020

Народні депутати підготують новий законопроєкт про протидію дезінформації. Про це в інтерв’ю “Детектору медіа” заявив голова парламентського комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.

“Я хочу спочатку уважно ознайомитися з німецьким та французьким законами, які регулюють ці питання. Хоча вже є інформація, що французький визнали у них неконституційним. Головне – це те, про що я попереджав від початку: це буде", — сказав Потураєв, відповідаючи на питання чи повернуться народні депутати до резонансного законопроєкту.

Голова комітету вважає, що за базу можна взяти старий напрацьований ще попереднім міністром культури Бородянським і розділити його на два окремі закони, оскільки “є питання про інформацію, дезінформацію та маніпуляцію, і є питання про діяльність журналістів”.

Микита Потураєв вважає, що покарання за дезінформацію має бути, але не кримінальне, а фінансове чи адміністративне.

“Якщо є загроза інтересам національної безпеки, то СБУ сама чудово справляється з цим. Кейс мого колишнього друга Кирила Вишинського – прекрасний тому доказ. Якщо людина веде підривну діяльність проти безпеки держави, то СБУ має всі механізми, на основі чинних законів, цьому перешкодити”, — пояснює Потураєв.

Раніше Інтернет свобода писала про те, що не врахували законодавці в ініціативі про дезінформацію.