В Пакистані відключали інтернет під час громадянських протестів
17 травня 2023
17.05.2023

Управління електрозв’язку Пакистану минулого тижня по всій країні відключило інтернет на невизначений час. До цього в країні заблокували доступ до популярних соцмереж. Причиною обмежень стали громадянські протести, які виникли через арешт колишнього прем’єр-міністра Імрана Хана.

Про це повідомляє BBC

Обмеження доступу до інтернету обійшлося Пакистану в $53 млн щодня – такі підрахунки озвучила система інтернет-моніторингу Netblocks.

Закриття Інтернету стало звичним кроком в авторитарних країнах, особливо в Південній Азії в останні роки. Таке обмеження необхідне для того, щоб контролювати потік інформації та придушувати будь-яке інакомислення чи протести, а іще завадити протестувальникам самоорганізовуватися.

У країні перестали працювати Twitter, Facebook, Youtube та інші соціальні мережі. Крім того, в деяких регіонах спостерігалося повне відключення інтернету – про це повідомили в міжнародній службі моніторингу інтернету NetBlocks. Офіційний представник управління телекомунікаціями Пакистану заявив, що вказівку призупинити доступ до Twitter, YouTube та Facebook регулюючий орган отримав від Міністерства внутрішніх справ.

Для пакистанців дні цензури в інтернеті стають все більш звичайним явищем, особливо в останній рік, після голосування за відставку пана Імрана Хана. З того часу в країні час від часу спалахують протести, які супроводжуються обмеженнями цифрових прав громадян.

У Netblocks нарахували щонайменше три серйозні збої в роботі інтернету в країні, пов’язані з активністю протестувальників. Проте минулий тиждень був рекордним і по тривалості обмежень, і по тому, які саме ресурси та інструменти були недоступні. «Це, мабуть, найсуворіша цензура, яку ми відстежували в Пакистані за останній час», — цитує BBC аналітиків Netblocks: «Масштаб цього і той факт, що він включає в себе численні форми обмежень – як мобільного інтернету, так і соціальних платформ – демонструють узгоджені зусилля влади по контролю за поширенням інформації».

Раніше «Інтернет свобода» розповідала, що новий закон Сінгапуру дозволить онлайн-стеження