В ОРДЛО блокують доступ до месенджера Viber
6 червня 2022
6.06.2022

Так звані угруповання «ДНР» і «ЛНР» з 3 червня тимчасово обмежили доступ до месенджера Viber на території окремих районів Донецької і Луганської областей.

Про це повідомляє НВ з посиланням на Новости Донбасса.

В угрупованні «ЛНР» заявили, що це «відповідь на почастішання використання сервісу як частини військової інфраструктури ворога з метою отримання даних про геолокацію та місцеперебування нашої критичної військово-громадянської інфраструктури».

Незаконні збройні формування ОРЛО стверджують, що за допомогою Viber українські військові вираховують об'єкти, по яких наносять удари. Як саме використовують месенджер у воєнних цілях, бойовики не пояснили.

В «ДНР» блокування аргументують тим, що Viber використовують нібито «для поширення шкідливих програм, на базі яких завдають реальних ударів та розкривають місцезнаходження критичної цивільної та військової інфраструктури».

Як повідомили НВ у пресслужбі Rakuten Viber, наразі месенджер продовжує роботу на території України.

«Вчора ми дізналися про рішення влади тимчасово окупованих територій України заблокувати Viber на території Донбасу. Ми категорично проти будь-якого блокування нашого сервісу. Це рішення можна сприйняти лише як чергову спробу заборонити джерела правдивої інформації та обмежити безпечне спілкування людей у Viber», — йдеться в офіційному коментарі у відповідь на заяви про блокування сервісу на території ОРДЛО.

У Viber вважають, що вільне та безпечне спілкування є основним та життєво важливим правом людини.

«Мільйони людей спілкуються зі своїми близькими через Viber. Ми робимо все можливе, щоб і надалі люди могли підтримувати зв‘язок. Все листування у Viber повністю зашифроване за замовчуванням, зараз сервіс працює без перебоїв для всіх наших користувачів», — зазначили у компанії.

Як повідомлялося раніше, російські окупанти погрожували заборонити Facebook, Instagram та «інші групи, які дискредитують навіть своїми назвами регіон та виступають як екстремістські організації» на території тимчасово окупованої Херсонщини.