В ООН відреагують на відключення інтернету під час мітингів в Москві
21 серпня 2019
21.08.2019

Міжнародна правозахисна група “Агора” звернулася до спецдоповідачів ООН через порушення російською владою одразу кількох положень Міжнародного пакту про громадянські та політичні права під час мирних демонстрацій у Москві в липні-серпні.

Фото: ВВС

Як повідомляє Роскомсвобода, незважаючи на мирний характер демонстрацій, поліцейські застосовували гумові палиці проти учасників, завдавали травм, перекривали вулиці, а також відключали мобійльний інтернет в районі проведення мітингів.

Правозахисники у своєму зверненні наголошують, що сотні людей заарештували, а їхні персональні дані анонімно опублікували в мережі.

“Офіс спецдоповідачів уже відреагував на звернення”, – повідомив глава “Агори” Павєл Чіков.

В правозахисній групі пояснили, що через звернення до спецдоповідачів неможливо змусити державу виконувати ті чи інші дії, але в такий спосіб можна оперативно, впродовж кількох тижнів отримати отримати міжнародну реакцію. В той час як подібний розгляд в Європейському суді з прав людини зайняв би кілька років.

Нагадаємо, численні акції протесту, що проводилися у серпні 2019 року російською опозицією, викликали занепокоєння влади РФ. Від компанії Google вимагали припинити використання відеосервісу YouTube для реклами масових заходів і погрожують у разі відмови вжити заходів.