В Криму заблокували сайт Кримської правозахисної групи
13 липня 2021
13.07.2021

12 липня Федеральна служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій заблокувала сайт організації кримських правозахисників і журналістів «Кримська правозахисна група» за статті про незаконний військовий призов на півострові.

Про це йдеться на сайті КПГ.

Джерело: сайт КПГ

«На підставі того, що російським прокурорам та суддям не сподобались декілька текстів на сайті КПГ, Роскомнагляд прийняв рішення заблокувати весь інформаційний ресурс. Таке свавільне блокування сайта КПГ обмежує доступ кримчан до великої кількості інформації щодо захисту прав людини. На фоні загальної тенденції посилення блокування доступу до незалежних медіа в Криму, блокування нових ресурсів говорить про посилення політики Кремля в інформаційній сфері. Усі винні за подібні дії мають понести заслуговане покарання», — зазначила медіакоординатор КПГ Ірина Сєдова.

Доступ до сайту відсутній як мінімум у Сімферополі, Судаку, Леніно, Керчі, Красноперекопському та Бахчисарайському районах.

У 2020 та 2021 роках було прийнято щонайменше 20 рішень, що забороняють статті «Кримської правозахисної групи» до «поширення на території Російської Федерації». Усі публікації стосуються незаконного військового призову в Криму. З 2018 року КПГ отримала понад 50 повідомлень від Роскомнагляду про внесення статей організації до реєстру інформації, забороненої в Росії.

За словами Ольги Скрипник, голови правління Кримської правозахисної групи, вебресурс КПГ вже багато років інформує не лише про військові злочини РФ в Криму, але і про постійні порушення прав людини. Блокування сайту — яскравий приклад російської політики інформаційної ізоляції Криму.

Як повідомлялося раніше, 6 липня у Бресті затримали журналіста та редактора новин білоруського інтернет-видання «Перший регіон» Олега Супрунюка через звинувачення у створенні та поширенні «екстремістських матеріалів» — публікації у статті фото в сорочці з орнаментом.