В Київській області почали роботу камери з розпізнаванням обличь
25 травня 2023
25.05.2023

Камери стали частиною системи відеоспостереження «Безпечна Київщина». Вони забезпечують стеження за пішохідним та транспортним трафіком. Особливість встановлених камер – те, що вони оснащені функцією розпізнавання обличь.

Про це розповідає Focus.

Встановлені камери з функціями розпізнавання допомогли поліції Київської області знаходити правопорушників та запобігти злочинам. Лише за останній місяць система сприяла у розкритті низки тяжких злочинів та знаходженні безвісти зниклих людей.

Такі камери на Київщині працюють з 2019 року. Проте тоді їх було всього 18 камер. За останній час у систему було інтегровано 500 камер з функціями розпізнавання. Загалом в системі працює 1883 камер відеоспостереження, зокрема 480 уміють розпізнавати номери автомобілів, а 905 є оглядовими камерами.

Поки що камери з функцією розпізнавання обличчя працюють за межами столиці. Правоохоронці можуть завантажувати фотографії людей, яких потрібно знайти. Система може проаналізувати відеозаписи і знайти збіги з точністю від 70% до 90%.

Завдяки цим камерам поліції вдалося розшукати зниклу дитину, магазинних злодіїв, декілька вкрадених авто й велосипедів. А іще система допомогла знайти підозрюваного в нападі з ножем на чоловіка.

До камер з функцією розпізнавання мають доступ співробітники ситуаційного центру Нацполіції та управління кримінального аналізу.

З одного боку, система відеоспостереження з розпізнаванням обличь допомагає поліції Київської області виявляти правопорушників і розкривати злочини. Записи можуть за потреби бути отримані фахівцями Київської обласної військової адміністрації.

Водночас не варто забувати, що світ загалом відмовляється від використання технологій розпізнавання, а деякі штати навіть забороняють ці інструменти, вважаючи їх засобами масового стеження й способом порушення прав громадян.

Раніше «Інтернет свобода» розповідала про те, що американські сенатори готуються обмежити доступ поліції до технологій розпізнавання обличь.