В Китаї забороняють використання ChatGPT
24 лютого 2023
24.02.2023

Влада Китаю висунула вимогу технологічним компаніям пропонувати своїм користувачам доступ до чат-бота ChatGPT. Такі заборони отримали Alibaba, Tencent та Ant Group.

Про це повідомляє Nikkei.

Ця заборона пов'язана з побоюваннями влади щодо того, що відповіді штучного інтелекту не проходитимуть цензуру. На даний момент китайські компанії повинні отримати спецдозвіл від влади, щоб запустити аналогів ChatGPT.

ChatGPT, розроблений OpenAI, офіційно недоступний у Китаї, але деякі користувачі інтернету отримували доступ до нього за допомогою VPN-додатків. Окрім того, існують також десятки «міні-програм», випущених сторонніми розробниками на платформі додатку Tencent WeChat, які нібито пропонують послуги від ChatGPT.

Під тиском регуляторів Tencent призупинив роботу кількох таких сторонніх сервісів, незалежно від того, чи були вони підключені до ChatGPT, чи були фактичними копіями.

Блокуванню передувала стаття державного ЗМІ China Daily на платформі Weibo, китайському еквіваленті Twitter. В ній йшлося про те, що чат-бот «може надати допомогу уряду США в його поширенні дезінформації та маніпулюванні глобальними наративами для власних геополітичних інтересів».

Nikkei посилається на власні джерела в індустрії технологій, які не здивовані таким обмеженням.

«Наше розуміння з самого початку полягає в тому, що ChatGPT ніколи не зможе потрапити в Китай через проблеми з цензурою, і Китаю знадобляться власні версії ChatGPT», — прокоментував один з керівників провідної технологічної компанії. Його доповнили інші топ-менеджери: «Ми вже були мішенню китайського регулятора [на тлі репресій технологічної індустрії в останні роки], тож навіть якби не було такої заборони, ми б ніколи не взяли на себе ініціативу додати ChatGPT на наші платформи, оскільки його реакції неконтрольовані», людина сказала. «Неминуче будуть деякі користувачі, які ставитимуть чат-боту політично делікатні запитання, а платформа нестиме відповідальність за відповіді».

Китайські технологічні гіганти, зокрема Tencent, Alibaba та Baidu, повідомляли про власні плани щодо розробки сервісів, подібних до ChatGPT. Однак ці компанії обережно формулювали свої оголошення, наголошуючи, що їхні сервіси схожі на ChatGPT, але не використовують безпосередньо ChatGPT.

Раніше «Інтернет свобода» розповідала про те, що в Google закликають обережно використовувати ChatGPT та інші чатботи