В Бразилії соцмережам дають 2 години на видалення контенту
26 жовтня 2022
26.10.2022

Голова виборчої комісії Бразилії отримав право особисто визначати, який контент потрібно видаляти з соцмереж. Так країна намагається боротися з фейками перед другим туром виборів.

Про це повідомляє The New York Times.

Влада Бразилії, яка намагається боротися з потоком дезінформації в інтернеті напередодні президентських виборів у країні, надала голові виборчої комісії Бразилії в односторонньому порядку повноваження наказувати технологічним компаніям видаляти спірний онлайн-контент. Це одна з найбільш агресивних та контраверсійних методик боротьби з фейками.

Згідно з новими правилами, голова виборчої комісії Александр де Мораєс може розпорядитися про негайне видалення фейкового контенту. Соціальні мережі повинні виконати ці вимоги протягом двох годин, інакше відповідний сервіс може бути заблоковано в країні.

Цей крок є кульмінацією стратегії представників виборчих органів у Бразилії, спрямованої на припинення суперечливих, оманливих і неправдивих нападів, які заполонили президентську гонку в країні останніми днями. Серед цих фейків, що поширюються в соцмережах, почасти зустрічається й відверта маячня, до прикладу, заяви про те, що кандидати на посаду президента є сатаністами, канібалами та педофілами.

Проблематичність цієї практики полягає в тому, що країна віддала одній людині рішення про те, що можна говорити в інтернеті напередодні виборів, які відбудуться 30 жовтня, Бразилія стала тестовим прикладом у всесвітніх дебатах про те, як далеко можна піти у боротьбі з неправдивими та оманливими повідомленнями.

Рішення викликало не лише обурення з боку прихильників правого президента Жаїра Болсонаро, а також породило застереження багатьох експертів з цифрових та громадянських прав. Вони зазначили, що ця практика є потенційно небезпечним авторитарним розширенням влади, яким можна зловживати для цензури.

«Це дуже складний акт балансування»,— сказав Філіп Фрідріх, аналітик з виборів і технологій організації Freedom House. «Це спроба захистити цілісність демократичних інститутів Бразилії та право людей на вільне вираження поглядів й забезпечити безпеку людей в інтернеті».

Карлос Аффонсо Соуза, професор права в Університеті штату Ріо-де-Жанейро, сказав, що це рішення «може зайти занадто далеко», залежно від того, як голова виборчої комісії використає свою владу.

Сам Александр де Мораєс відзначив, що під час цієї передвиборчої кампанії скарги на дезінформацію зросли майже в 17 разів порівняно з минулими виборами.

«Відбулося поширення не тільки фальшивих новин, але й їх агресивності, мови ненависті, яка, як ми всі знаємо, веде лише до розмивання демократії», – сказав він. «Саме тому нам потрібні були швидкі рішення проблеми».

«Інтернет-свобода» розповідала раніше, що Youtube видаляв відео, на яких президент Бразилії Жаїр Болсонару поширював неправдиву інформацію щодо коронавірусу. h