В Білорусі затримали більше 100 осіб за підтримку арештованого блогера
13 травня 2020
13.05.2020

У Білорусі влада затримала понад 100 блогерів, активістів та фоловерів, які вийшли на акції протестів, вимагаючи відпустити автора популярного каналу “Країна для життя” Сергія Тіхановського, повідомляє російська служба ВВС.

Він відомий тим, що регулярно організовує стріми із звичайними людьми, в яких критикує нинішнє керівництво республіки. І саме після однієї із таких зустрічей 6 травня Тіхановського затримали правоохоронці.

Того ж дня міліція затримала ще одного блогера Сергія Петрухіна, який якраз їхав на зустріч із Тіхановським. Суд арештував Петрухіна на 15 діб і одразу відправив в камеру, незважаючи на те, що в нього була підвищена температура та інші симптоми, характерні для COVID-19.

Після цих арештів в різних регіонах Білорусі на акції вийшли і були затримані правоохоронцями блогери, підписники youtube-каналу Тіхановського та журналісти, які висвітлювали ці протести.

Загалом було затримано більше 100 людей, повідомляє правозахисний центр “Весна», діяльність якого в Білорусі заборонена. Ці цифри підтвердила Білоруська асоціація журналістів та місцеві видання.

Сам Тіхановський одразу після затримання заявив, що планує взяти участь в президентських виборах, які відбудуться в серпні. Однак через арешт він може просто не встигнути зареєструвати ініціативну групу для збору підписів на свою підтримку як кандидата.