Про це повідомляють Reuters.
Згідно із законопроєктом, від соціальних мереж вимагатимуть збирати персональні дані чинних і нових користувачів, а також дозволяти судам отримувати інформацію про особи анонімних користувачів у справах про поширений ними наклеп.
Також соціальні мережі мають розробити механізм подання скарг. Відповідно до цього механізму користувачі зможуть звернутися до таких платформ, як-от Twitter або Facebook, з проханням видалити контент, що їх дискредитує або сприяє онлайн-булінгу. Якщо платформа цього не зробить, користувачі зможуть звернутися до суду, аби отримати детальну інформацію про коментаторів.
За словами прем'єр-міністра Австралії Скотта Моррісона, онлайн-світ не має бути «диким заходом», де боти і тролі можуть анонімно шкодити людям.
«Діджитал-платформи — ці онлайн-компанії — повинні мати налагоджені процеси, які дозволяють обмежувати доступ до такого контенту, — сказав Скотт Моррісон.Вони створили цей простір, і вони зобов'язані зробити його безпечним, а якщо вони цього не зроблять, це зробимо ми за допомогою законів, як цей».
Як повідомлялося раніше, 8 вересня Вищий Суд Австралії ухвалив рішення, згідно з яким медіа країни стають відповідальні за коментарі користувачів на своїх сторінках у соціальних мережах. Австралійські ЗМІ можуть бути притягнені до відповідальності за наклепницькі коментарі, розміщені читачами під їхніми матеріалами в соцмережах.