В Австралії планують розглянути закон, що зобов’яже медіаплатформи розкривати дані онлайн-тролів
29 листопада 2021
29.11.2021

28 листопада прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон повідомив, що наступного тижня у країні планують розглянути закон, який може зобов’язати соціальні платформи надавати детальну інформацію про анонімних користувачів, які додають наклепницькі коментарі.

Про це повідомляють Reuters.

Згідно із законопроєктом, від соціальних мереж вимагатимуть збирати персональні дані чинних і нових користувачів, а також дозволяти судам отримувати інформацію про особи анонімних користувачів у справах про поширений ними наклеп.

Також соціальні мережі мають розробити механізм подання скарг. Відповідно до цього механізму користувачі зможуть звернутися до таких платформ, як-от Twitter або Facebook, з проханням видалити контент, що їх дискредитує або сприяє онлайн-булінгу. Якщо платформа цього не зробить, користувачі зможуть звернутися до суду, аби отримати детальну інформацію про коментаторів.

За словами прем'єр-міністра Австралії Скотта Моррісона, онлайн-світ не має бути «диким заходом», де боти і тролі можуть анонімно шкодити людям.

«Діджитал-платформи — ці онлайн-компанії — повинні мати налагоджені процеси, які дозволяють обмежувати доступ до такого контенту, — сказав Скотт Моррісон.Вони створили цей простір, і вони зобов'язані зробити його безпечним, а якщо вони цього не зроблять, це зробимо ми за допомогою законів, як цей».

Як повідомлялося раніше, 8 вересня Вищий Суд Австралії ухвалив рішення, згідно з яким медіа країни стають відповідальні за коментарі користувачів на своїх сторінках у соціальних мережах. Австралійські ЗМІ можуть бути притягнені до відповідальності за наклепницькі коментарі, розміщені читачами під їхніми матеріалами в соцмережах.