В Алмати запрацював мобільний інтернет вперше після початку протестів
11 січня 2022
11.01.2022

10 січня в Алмати запрацював мобільний інтернет провайдера Beeline вперше після початку протестів.

Про це повідомляє dev.ua з посиланням на сервіс GlobalCheck.

Співрозмовник dev.ua в одному з великих телеком-операторів підтвердив, що Beeline включив передачу даних, у тому числі й в Алмати.

«До речі, СМС і голосовий зв’язок (в Казахстані — Ред.) працювали, і їх не блокували. Але мережі операторів не витримували через навантаження», — уточнив співрозмовник.

До цього в місті доступ до інтернету був повністю відсутній, в той час як в різних регіонах країни з 8 січня він з’являвся на кілька годин на день.

Як повідомляє GlobalCheck, інтернет у Казахстані продовжує працювати з перебоями.

Раніше ми розповідали про те, як уряд Казахстану обмежує доступ до мережі у країні. З 3 січня на фоні протестів блокується зв’язок: спочатку робота месенджерів і мобільний інтернет, а згодом — і провідний. 5 січня вимкнення стало майже повним, з перебоями інтернет працював і в наступні дні.

Мітинги у Казахстані розпочалися ввечері 1 січня після того, як вартість скрапленого газу з 60 тенге піднялася до 120 тенге за літр (7,53 грн) через скасування цінового регулювання. Протести розпочалися, зокрема, в містах Жанаозен, Курик й Акшукурі. Найбільше людей зібралися в місті Актау — адміністративному центрі західної Мангістауської області. 4 січня протести охопили міста на півночі, у центрі та півдні країни. Їхні учасники порушують проблеми корупції, безробіття та низьких зарплат. Багато протестувальників висувають вимоги політичного характеру, закликають до відставки уряду.