Урядові установи США видаляють з сайтів інформацію, щоб захистити афганців
18 серпня 2021
18.08.2021

Урядові установи США, що діяли в Афганістані, видаляють із своїх сайтів контент, який може свідчити про співпрацю з американцями афганців, які не виїхали з країни, через ризик помсти руху «Талібан» мирному населенню.

Про це повідомляє Associated Press.

У США занепокоєні тим, що «Талібан» або його прихильники шукатимуть та виявлятимуть афганців, які працювали з американцями або користувалися їхніми послугами. Ймовірно, що кампанія із «зачистки» сайтів почалася наприкінці минулого тижня, коли стало зрозуміло, що таліби захопили владу в Афганістані.

Речник Державного департаменту США Нед Прайс заявив, що відомство порадило працівникам шукати та видаляти в соціальних мережах та на сайтах контент, який ставить під загрозу цивільне населення Афганістану, оскільки безпека афганських контактів «надзвичайно важлива» для уряду.

«Політика Державного департаменту полягає у видаленні контенту лише у виняткових ситуаціях, як ця. При цьому працівники відділу дотримуються вимог щодо збереження записів», — сказав Нед Прайс.

Як повідомляє MediaSapiens, інформацію вже видаляють Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Міністерство сільського господарства. Агентство США з міжнародного розвитку уточнило, що почало видаляти контент 13 серпня.

Як повідомлялося раніше, 17 серпня компанія Facebook заявила, що блокуватиме на своїх платформах весь контент радикального руху «Талібан» та меседжі на його підтримку, оскільки вважає цю групу терористичною організацією.