Урядовці обговорюють перспективи цифрових прав в Україні, законопроєкт «Про СБУ» викликає побоювання у громадських організацій. Огляд «Інтернет свободи» за червень 2021
1 липня 2021
1.07.2021

У новому огляді «Інтернет свободи» розповідаємо про таке: чому у новій редакції законопроєкту «Про СБУ» не вистачає механізмів громадського контролю, про що саме дискутували урядовці та експерти під час міжнародної конференції “Права людини у цифровому вимірі” від ABA-ROLI, де найбільше блокують доступ до інтернету в світі у 2021 році?

Законопроєкт «Про СБУ» потребує змін. Громадські організації виступили зі зверненням до Комітету ВРУ з вимогою доопрацювати законопроєкт №#3196-д «Про СБУ» та усунути в ньому критичні загрози правам людини. Про головні зауваження читайте у нашому матеріалі.

Джерело: СБУ

50 шатдаунів Інтернету від урядів – підсумки півріччя від коаліції #KeepItOn. Це менше як в аналогічний період 2020 та 2019 років, однак тривалість блокування зростає. Про головні тенденції обмежень інтернету та їхній вплив на життя людей, читайте у нашому матеріалі.

Цифрові права все більше дискутуються

«Соцмережі не є медіа, а автори не є журналістами» – заявив народний депутат Микита Потураєв під час конференції «Права людини у цифровому вимірі» (23-24 червня), акцентуючи на складності регулювання онлайн-простору. При цьому, багато доповідачів зазначили, що регулювання в Україні буде все більше, й актуальність захисту цифрових прав зросте. Детальніше про тематики та тези дискусій під час конференції від ABA-ROLI читайте у нашому матеріалі.

Невидима сторона виборів. Персональні дані – нова «валюта», якою люди платять, щоб отримати доступ до інформації. Саме на них полюють політичні сили, аби вплинути на волевиявлення на виборах. Як виборцям захистити персональні дані, рекомендує Євгенія Стаднік, юристка Центр демократії та верховенства права, у колонці спеціально для «Інтернет Свободи».

Чим загрожують «злиті» паролі? Хакери нерідко створюють програму, що автоматично генеруватиме спроби ввійти у великі сервіси, де потерпілий може зберігати цінну інформацію Як запобігти злому – читайте у колонці Олексія Дубілета, спеціаліста з кібербезпеки Fintech Band (monobank).

Чому «здати в оренду» ваш акаунт у Facebook – це погана ідея. Про техніки маніпуляторів, а також про те, як вберегти свій інформаційний простір від зазіхань дезінформаторів, розповіла Оксана Мороз, засновниця ініціативи з інфогігієни «Як не стати овочем», під час онлайн-тренінгу «Антибот: як викривати інформаційні маніпуляції?». Ключові тези читайте у нашому матеріалі.

Джерело: Pixabay

Зеленський взявся за освіту

ВДНГ стане майданчиком для університету. 31 травня Володимир Зеленський підписав указ про втілення проєкту «Президентський університет», у якому готуватимуть спеціалістів у сферах інформаційної та кібербезпеки, штучного інтелекту і тд. Локація нового університету – улюблене місце для відпочинку киян. Чи це добра ідея – читайте у нашому огляді.

В Україні тестують мережу 5G. Ericsson Ukraine створила перший демоцентр, у якому представники приватного сектору б та користувачі зможуть протестувати технології 5G , докладніше у нашому матеріалі.

Джерело: Ericsson Ukraine

Роскомнагляд продовжує наступ на українські медіа. Роскомнагляд пригрозив кропивницькому онлайн-виданню «Гречка» заблокувати доступ до сайту на території Росії, якщо з сайту не приберуть матеріал про засудженого російського вчителя, що висловлював підтримку Україні у власних віршах. Новину про це опублікувало видання. Читайте докладніше у матеріалі.

Читайте щоденні новини на тему цифрових прав та свободи інтернету на нашому сайті netfreedom.org.ua.