Уряд запустить електронні лікарняні в Україні з квітня – Дубілет
4 березня 2020
4.03.2020

3 березня 2020 року Кабінет міністрів прийняв постанову про введення електронних лікарняних з квітня цього року. Про це повідомив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.

“Замість того, щоб виписувати лікарняні (офіційно, “листки непрацездатності”) на паперових бланках, лікарі будуть це робити через простий веб-інтерфейс із використанням цифрового підпису. Тепер, коли вони будуть в електронній формі, підробляти їх без участі лікаря буде неможливо. А лікарям виписувати фейкові листки буде складніше, бо тепер все автоматично фіксується та аналізується у єдиній електронній системі”, – повідомив Дубілет.

За словами міністра, це дозволить зменшити шахрайство з лікарняними, а громадяни зможуть закривати лікарняний без додаткового візиту у лікарню. Інформацію про лікарняний працівника роботодавець та Пенсійний фонд отримуватимуть автоматично.

Затвердити документ лікар зможе електронним підписом.

“Скільки це коштуватиме для держави? Наскільки довго її розробляти? Майже нічого! Бо рішення ми робимо на базі вже існуючого програмного забезпечення Пенсійного фонду, яким і так зараз користуються. А розробку модулю в eHealth для формування висновків та довідок підтримує EGAP”, – додав Дубілет.

Нагадаємо, 4 лютого Український центр суспільних даних оприлюднив інформацію про те, що Дмитро Дубілет, міністр Кабінету міністрів нібито сфальсифікував дані “електронного перепису”. У центрі стверджували, що результати презентованого 23 січня дослідження - це просте множення даних Держстату на 0,888. Міністр Кабінету міністрів сьогодні заявив, що “фейк” про нібито фальсифікацію електронного оцінювання населення можуть поширювати люди, які причетні до розкрадання сотень мільйонів гривень.