Уряд запускає пілотний проєкт цифрового ID громадян України
4 грудня 2019
4.12.2019

Кабінет міністрів України запустив пілотний проєкт верифікації користувачів електронних реєстрів – створення цифрового ID громадян України. Таке рішення ухвалили 4 грудня на засіданні уряду.

Як повідомляється на Урядовому порталі, верифіковані дані використовуватимуть для Всеукраїнського перепису населення, а також для спрощення процедури призначення та нарахування соціальних виплат.

“Для цього протягом наступних шести місяців будуть перевірені стан технічної безпеки та захисту наявних реєстрів, а також повнота та достовірність даних користувачів у вже наявних реєстрах, зокрема шляхом співставлення даних різних реєстрів між собою”, – повідомили в уряді.

Зазначається, що створення цифрового ІD громадян України допоможе виявити дублювання даних про одну й ту ж людину чи клонування унікального запису користувача.

Раніше на своїй сторінці у Facebook міністр кабінету міністрів Дмитро Дубілет повідомив, що уряд вирішив заощадити 2 мільярди гривень на переписі і планує його провести, базуючись на даних про кількість SIM-карт та їх локацію.