Уряд Великобританії в пошуках балансу між конфіденційністю й цифровим захистом
28 листопада 2022
28.11.2022

Правозахисники та організації, які представляють інтереси молоді, занепокоєні риторикою британського уряду щодо законопроекту про безпеку в інтернеті.

Про це повідомляє The Guardian.

З одного боку, зволіканням у своїх рішеннях стосовно закону про безпеку в інтернеті, уряд демонструє свою нездатність захистити молодь від шкідливих матеріалів та цифрових загроз. Водночас експерти Electronic Frontier Foundation засуджують існуючий законопроект про безпеку в інтернеті як той, що містить занадто багато проявів цензури. У заяві EFF йдеться про окремі положення законопроекту, які дозволяють кидати жителів Великобританії до в’язниці за їх онлайн-вислювлювання.

Автори листа звернулись до урядовців:

«Підрив захисту щодо наскрізного шифрування зробить британські компанії та окремих осіб менш захищеними в інтернеті, включно з тими самими групами, які законопроект про безпеку в інтернеті має намір захистити. Більше того, оскільки право на приватне життя та свободу вираження поглядів взаємопов’язані, ці законодавчі ініціативи підірвуть свободу слова – ключову характеристику вільних суспільств, яка відрізняє Великобританію від авторитарних країн світу».

Законопроект також змушує постачальників онлайн-послуг використовувати схвалене урядом програмне забезпечення для пошуку контенту користувачів, який класифікується як підозрілий на тероризм чи жорстоке поводження з дітьми. Проте такі практики підривають права пересічних користувачів на приватність та технології, які захищають це право, як-от наскрізне шифрування.

Правила існуючого законопроекту передбачають, що соціальні медіа можуть отримати багатомільйонні штрафи, якщо вони не перешкоджають дорослим і дітям переглядати матеріали, які вважаються «шкідливими».

Але після обурення захисників свободи слова та деяких правих членів парламенту, які підкреслили, що ці правила означатимуть тиск на інтернет-компанії та вимогу видаляти окремі матеріали, міністр культури Мішель Донелан запропонувала скасувати «шкідливі але законні» правила для дорослих, зберігаючи їх для дітей.

Однак критики запропонованих змін стверджують, що це все одно серйозно послабить захист дітей у законопроекті, оскільки багато дітей брешуть про свій вік, щоб отримати доступ до сайтів для дорослих.

Подібна неспроможність законодавців розцінюється борцями за безпеку в інтернеті як катастрофа. Ще 2019 року, після самогубства Моллі Рассел, консерватори пообіцяли «прийняти закони, щоб зробити Великобританію найбезпечнішим місцем у світі для роботи в інтернеті».

Але просування законопроекту сповільнилося через складність питань онлайн-регулювання, а також через конкуренцію між захисниками свободи слова та борцями за безпеку дітей, а також через різні погляди на цю проблему трьох різних прем’єр-міністрів, що очолювали уряд країни.

Раніше «Інтернет свобода» розповідала історію Моллі Рассел, 14-річної дівчинки-підлітка, яка зчинила самогубство. Техногіганти мали стати відповідачами в суді з цього приводу.