Уряд узаконив цифровий паспорт у додатку “Дія”
16 квітня 2020
16.04.2020

Кабінет міністрів України узаконив цифровий паспорт громадянина у додатку “Дія”. Відповідно до постанови уряду, цифрові внутрішній та закордонний паспорти у застосунку вважатимуться аналогами паперових документів, повідомляється на сайті уряду.

Цифрові документи у “Дії” будуть дійсними лише на території України.

“В умовах карантину це особливо актуально, адже цифрові паспорти можна використовувати як посвідчення особи на випадок, якщо зупинила поліція”, — зазначають у Міністерстві цифрової трансформації.

Цифровим паспортом можна скористатися, подорожуючи в межах країни літаком чи потягом, для здійснення банківських операцій чи поштових послуг, для одержання коштів при поверненні товару, для отримання державних послуг у ЦНАПах.

Міністерство додає, що паспортні дані громадянина у “Дії” надійно захищені, а додаток не збирає і не зберігає їх, а лише відображає інформацію з реєстрів.

Нагадаємо, 7 квітня в Україні запустили додаток Міністерства цифрової трансформації для контролю за дотриманням обсервації та самоізоляції під час поширення коронавірусу. Більше про те, хто має ним користуватися та що кажуть про “Дій вдома” експерти, читайте на нашому сайті.