Уряд порахує українців за SIM-картами
28 листопада 2019
28.11.2019

Уряд вирішив заощадити 2 мільярди гривень на переписі і планує його провести, базуючись на даних про кількість SIM-карт та їх локацію. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр кабінету міністрів Дмитро Дубілет.

Спершу планувалося, що перепис проведуть за класичною схемою - 100 000 інтерв’юерів мали ходити від дверей до дверей та записувати зібрані дані. От тільки перепис “в такому форматі це — недозволена розкіш для України”, вважає міністр Кабінету міністрів.

За його словами, найбільш затребувана в міністерствах інформація - це місце проживання людей, їх вік та стать. І чекати там цієї інформації до кінця наступного року не готові. Тому, за словами Дубілета,“вирішили провести т.зв. електронний перепис”.

Перепис включатиме чотири етапи:

  1. Збір анонімної інформації у мобільних операторів про кількість користувачів та їх розташування.
  2. Збір даних з реєстрів про дітей (РАЦСи) і пенсіонерів (Пенсійний Фонд), оскільки ці групи менше користуються мобільними.
  3. Проведення “калібруючих” соціологічних опитувань. Уточнення, скільки сім-карт припадає в середньому на одного українця в різних групах.
  4. Опрацювання цих даних в математичній моделі.

“У підсумку ми отримуємо досить точну модель того, скільки людей мешкає в яких населених пунктах. Ці дані будуть, можливо, більш точними, ніж традиційний перепис, оскільки далеко не всі українці відкривають двері тим, хто проводить опитування”, - пояснює свою ідею Дмитро Дубілет.

Якщо будуть потрібні більш детальні дані, наприклад інформація про склад сім’ї, житло, етно-національність, то можна буде придумати дієві і дешевші способи отримати цю інформацію, вважає міністр. І пропонує вивчати мовне питання за тим, яку мову люди обирають в банкоматах Привату.

“В 2020 ми знизили бюджет на перепис з 3.4 млрд грн до 1.4 млрд. А якщо все піде, як заплановано, думаю, потім ми зможемо заощадити ще під 1 млрд”, - пише Дмитро Дубілет. А зекономлені кошти пропонує віддати “на медицину та інші важливі програми”.

Нагадаємо, міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет оголосив про старт пілотного проєкту із впровадження інструментів Google у Кабміні. Google надав уряду 1000 безкоштовних акаунтів, написав про домовленість з компанією міністр Дубілет на своїй Facebook-сторінці.