Уповноваженим із захисту державної мови став Тарас Кремінь
5 вересня 2019
5.09.2019

4 вересня 2019 року у відкритому конкурсі на посаду Уповноваженого із захисту державної мови переміг Тарас Кремінь.

Про це у своєму Facebook повідомила омбудсмен Людмила Денісова. Згідно зі статтею 50 Закону України “Про захист української мови як державної” до участі у конкурсі допустили 11 кандидатів, що мали відповідний освітній та професійний рівень.

За законом кандидатуру Уповноваженого уряд призначає на 5 років. Комісія більшістю голосів рекомендувала для подання Кабінету міністрів кандидатуру Тараса Креміня.

Тарас Кремінь – народний депутат Верховної Ради 8 скликання від “Народного фронту”, очолював підкомітет з освіти Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти. Як повідомила Денісова, Кремінь був співатором законів “Про освіту”, “Про фахову передвищу освіту”, “Про повну загальну середню освіту”, а також ”Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

За законом про мову, який п’ятий президент Петро Порошенко підписав 15 травня 2019 року, ключовими завданнями Уповноваженого є забезпечення ефективної реалізації державної політики та моніторинг виконання законодавства про державну мову. У обов’язки Уповноваженого входить і накладання штрафу за порушення закону.

Уповноважений із захисту державної мови також має призначити своїх представників.

Більше про основні зміни у законі про мову, які стосуються мережі Інтернет та ЗМІ, читайте на нашому сайті.