Український регулятор вирішив заблокувати рекламу від Google
13 березня 2023
13.03.2023

Перші рішення, що стосуються додавання сайтів до стоп-листа заблокованих доменів, містять згадки онлайн-реклами Google та сервіса скорочення посилань від Telegram.

Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій та Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКЕК), почала оприлюднювати перші розпорядження, що стосуються блокування доменних імен.

Розпорядження № 184/968 від 07.03.2023 про блокування доменних імен містить перелік із 49 сайтів, які українські провайдери повинні заблокувати.

Серед цих сайтів за номером 47 фігурує посилання на рекламну платформу компанії Google - https://www.googleadservices.com. Окрім того, в списку декілька раз фігурують сайти, що починаються на t.me – саме за цією адресою розміщена власна система скорочення посилань від Telegram.

Виконання цього розпорядження означатиме, що українцям буде недоступна рекламна платформа Google. Іншими словами, вони не зможуть управляти своїми рекламними кабінетами, розміщувати рекламу, виводити зароблені кошти.

Блокування домену t.me означає, що всі посилання на дописи в Telegram, посилання, які скорочені за допомогою цього сервісу або навіть спроба відкрити посилання з Telegram будуть невдалими. Це стосується й Telegram-каналів офіційних державних органів.

Попри інших ресурсів у список заблокованих увійшли здебільшого не фішингові домени, а сайти, що торгують контрафактним алкоголем та тютюновими виробами, тобто ресурси, які безпосередньо до безпеки чи захисту кінцевих користувачів не мають ніякого стосунку.

Раніше «Інтернет свобода» повідомляла про запровадження в Україні системи блокування інтернет-ресурсів.