Український поштовий сервіс МЕТА потрапив у реєстр ФСБ Росії — Роскомсвобода
25 травня 2020
25.05.2020

Український інтернет-ресурс МЕТА потрапив у реєстр організаторів розповсюдження інформації, які співпрацюють з Роскомнадзором та ФСБ Росії. У реєстрі український безкоштовний сервіс електронної пошти МЕТА виявила Роскомсвобода.

Зазначається, що український ресурс з’явився у реєстрі 21 травня 2020 року.

26 травня у коментарі Liga.Tech МЕТА повідомила, що не погоджувалася співпрацювати зі спецслужбами Росії та не буде передавати дані користувачів Роскомнадзору та ФСБ. Представники сервісу наголосили, що дотримуються усіх правил захисту даних користувачів.

Роскомсвобода пише, що МЕТА стала першим українським інтернет-ресурсом, який Роскомнадзор вніс у реєстр. Відповідно до законодавства РФ, інтернет-сервіс, який Роскомнадзор зареєстрував як організатора розповсюдження інформації зобов’язаний збирати, зберігати та надавати інформації про дії користувачів на своєму сайті держорганам країни-агресора.

У розпорядження ФСБ можуть потрапити такі дані:

  • контакти користувацької адресної книги,
  • контакти електронної пошти,
  • дані про кількість та об’єм повідомлень,
  • інформація про авторизацію через сторонні ресурси,
  • інформація про особисте листування через зазначений інтернет-сервіс,
  • точний час відвідування ресурсу,
  • та інші метадані.

Ресурси з реєстру також зобов’язані передавати ФСБ зміст листувань, дзвінків та інформації про інші взаємодії користувачів, відповідно до так званого “пакету Ярової”, який є чинним у РФ з липня 2018. “Пакет Яровой” – два федеральні закони, які вимагають від усіх операторів зв’язку і інтернет-провайдерів зберігати метадані про комунікаційну діяльність своїх користувачів, зберігати листування і дзвінки користувачів.

Нагадаємо, український сервіс безкоштовної електронної пошти МЕТА (webmail.meta.ua), створений на базі пошуковика у 1998 році.