Українське видання «Гречка» під прицілом Роскомнагляду: відомство хоче заблокувати доступ до сайту через матеріал про засудженого поета
14 червня 2021
14.06.2021

Роскомнагляд пообіцяв внести кропивницьке онлайн-видання «Гречка» до списку сайтів, які поширюють інформацію заборонену в Російській Федерації, якщо з сайту не приберуть матеріал «У Росії вчителя засудили за вірші на підтримку України і згадки про УПА», опублікований у липні 2015 року, то доступ до нього заблокують для інтернет-користувачів з Росії.

Про це повідомляє «Гречка».

Лист Роскомнагляду до онлайн-видання «Гречка» від 8 червня 2021 року. Джерело: вебсайт «Гречка»

У матеріалі йдеться про вчителя Олександра Бившева з Орловської області Росії. Він підтримував Україну і писав вірші про це. Слав їх і на адресу «Гречки» неодноразово, аж поки його за ці вірші не засудили до 300 годин громадських робіт і заборони вчителювати на два роки.

На фото Олександр Бившев. Джерело: вебсайт «Гречка»/Grani.ru

«Здравствуйте! Мне,как гражданину России,стыдно за свою страну,совершившую очередное преступление - аннексию Крыма. После событий августа 2008 года,когда российское руководство лишило суверенную Грузию трети её законной территории,это уже второе вооружённое вторжение России в независимое государство в 21 веке. Позор России,которая ведёт сейчас себя как международный террорист! Мне стыдно за русский народ,в подавляющем большинстве поддержавший эту агрессию и участвующий в этом безумном фашистско-шовинистическом шабаше», — написав в одному з листів, що опублікали у матеріалі, до редакції Олександр Бившев.

У 2017 проти нього порушили ще одну кримінальну справу за вірш "На незалежність України" ( публікуємо нижче - ред.) опублікований у соцмережі і присудили о 330 годин примусових робіт за розпалювання ненависті і ворожнечі, хоча прокурор вимагав два з половиною роки колонії-поселення. У серпні 2018 року проти чоловіка порушили це одну кримінальну справу - за статтею про публічних закликах до екстремістської діяльності.

Як повідомлялося раніше, 4 червня агенція журналістських розслідувань «Четверта влада» повідомила про масштабну DDOS-атаку на сайт агенції. Атаку редакція пов'язує з публікацією матеріалу про витрати рівненського депутата.

4 січня 2021 року у Росії обмежили доступ до сайту Інституту масової інформації на вимогу Генпрокуратури РФ через новину про блокування інтерв’ю Громадського ТБ з представником Хізб ут-Тахрір у Росії від 18 серпня 2016 року.