Українська «Вікіпедія» займає 16 місце у світі за кількістю статей
9 серпня 2022
9.08.2022

Наприкінці липня український розділ «Вікіпедії» випередив арабський та зайняв 16 місце у світі за кількістю публікацій.

Про це повідомляє пресслужба ГО «Вікімедіа Україна».

У липні в українській «Вікіпедії» створили понад 17 тисяч нових статей. Натомість в арабській — лише 6,6 тисяч. Завдяки такій різниці в активності додавання нового контенту українськомовний розділ випередив арабський. На даний момент в українському розділі на 2,7 тисяч публікацій більше, аніж у найближчого конкурента. При цьому в українській «Вікіпедії» зареєстровано майже 640 тисяч юзерів, а в арабській їх число перевищує 2 млн.

Наприкінці минулого тижня у блозі редакторів української «Вікіпедії» стало відомо, що за минулий місяць число переглядів україномовної енциклопедії склало 63,4 млн. Це на третину більше, ніж роком раніше.

Загалом з території України статті з «Вікіпедії» було переглянуто 168 млн разів. При цьому:

  • україномовні публікації «Вікіпедії» переглянули 50 млн разів (на 10 млн разів більше);
  • російськомовні — 95 млн (на 17 млн менше);
  • англомовні — 15 млн.

Таким чином, частка статей українською мовою збільшилась з 23% до 30%, а частка російськомовних матеріалів зменшилась з 64% до 57%. Частка англомовних матеріалів не змінилась і залишилась на рівні 9%. Це означає, що у липні 2022 року російськомовні матеріали «Вікіпедії» переглядали в 1,9 разів частіше, ніж російськомовні В липні 2020 року російська версія енциклопедії була втричі популярніша за українську.

Як повідомлялося раніше, через відмову видаляти статті про війну в Україні російську «Вікіпедію» маркуватимуть як порушника.