Українська «Вікіпедія» назвала найпопулярніші статті минулого року
12 січня 2023
12.01.2023

Найбільше переглядів за 2022 рік отримали статті про російське вторгнення, Олексія Арестовича та Україну.

Про це повідомила у своєму блозі організація «Вікімедія Україна».

Ці дані стали результатом аналізу відвідувань енциклопедійних статей, в рамках якого було вибрано 50 тих, які користувачі переглядали найчастіше.

В топ-10 увійшли тексти про Степана Бандеру, ЗСУ, про Київ. Цікавились українці статтями про Путіна, Залужного, війну 2014 року та матеріалом про українську мову.

Якщо систематизувати отриманий список, то стає зрозуміло, що українців цікавили матеріали про війну і все, що з нею пов’язане. У перелік увійшли тексти про «Азов», «Привида Києва», про те, як в Україні присуджуються військові звання. Серед найпопулярніших опинилась стаття про втрати силових структур внаслідок російського вторгнення.

Іншою популярною категорією стали матеріали про різні види озброєнь – не лише про ті, які знаходяться на озброєнні ЗСУ, але й про російські ракетні комплекси. Не оминули увагою користувачі матеріал про крейсер «Москва».

Цікавість викликали матеріали про історію та культуру України. Серед них – публікації про Тараса Шевченка, Київську Русь, про гімн України та пісню «Ой у лузі червона калина».

Що стосується матеріалів міжнародної тематики, то тут українців цікавили статті про НАТО та ЄС, про королеву Єлизавету ІІ, США та Великобританію.

У «Вікімедіа» назвали п’ять статей українською мовою, що отримали понад мільйон переглядів – це топ-3 найпопулярніших, а ще тексти про ЗСУ та Степана Бандеру.

Раніше ми розповідали, що українська "Вікіпедія" подолала рубіж у мільярд переглядів.