Українська аудиторія продовжує довіряти Telegram-каналам – дослідження
1 березня 2023
1.03.2023

Українська аудиторія продовжує довіряти Telegram-каналам, вважаючи, що навіть анонімні публікують перевірену інформацію. Такі дані дослідження, проведеного ГО «Український інститут медіа та комунікації».

Про це повідомляє ITC.

У звіті «Як функціонують та завойовують аудиторію неінституціоналізовані новинні телеграми-канали українського сегменту» виявлені особливості та тенденції поширення інформації у Telegram й сприйняття аудиторією цього контенту.

Травневе опитування КМІС показало, що 65% українців читають новини через Telegram. Попри те, що Telegram як платформою поширення контенту послуговуються офіційні структури й традиційні медіа, не існує чіткої класифікації Telegram-каналів.

Одним з головних результатів дослідження стало те, що аудиторія не є критичною до вмісту Telegram-каналів. Лише 28% українців не згодні із твердженням про те, що «Telegram-канали завжди публікують перевірену інформацію». Серед українців існує чимало користувачів, які довіряють усьому, що публікують у Telegram. Майже половина респондентів (45,2%) вважають, що Telegram-канали, в тому числі анонімні, завжди публікують перевірену інформацію. Тільки 28% висловили однозначну незгоду із цим твердженням.

52,2% опитаних погоджуються з тезою, що «Telegram-канали іноді публікують неперевірену інформацію», тоді як 20,3% не погодились з цим. У той же час, більше користувачів не погоджується (37%), ніж погоджується (34,5%) з тезою про те, що «Telegram-канали часто публікують фейки».

Під час дискусій у фокус-групах лише окремі учасники вказували на те, що дуже цінують свій час і не бажають витрачати його на перевірку та читання неправдивих новин, які маніпулюють громадською думкою. Ці люди одразу відписуються від каналів, які публікують подібний контент.

Проте більшість учасників фокус-групи були більш лояльні до неправдивої інформації. Вони оцінюють частоту помилок тих чи інших Telegram-каналів і, якщо помилки не є системними і канал публікував спростування, продовжують читати такі джерела. Деякі респонденти не вважають неправдиву інформацію навмисне розповсюджуваними фейками. Однак, якщо помилки є системними, то вони відписуються від таких каналів.

Раніше "Інтернет свобода" розповідала, як Telegram не реагує на звернення СБУ.