Українська аудиторія Facebook зменшилась на 2 млн, а Instagram — на 4 млн користувачів
20 лютого 2023
20.02.2023

Такі дані представлені у щорічному дослідженні «Facebook та Instagram в Україні» від Plusone social impact.

Про це повідомляє комунікаційна агенція Plusone.

На початок 2023 року українська аудиторія Facebook склала 13,7 млн користувачів. Натомість кількість користувачів Instagram досягла показника в 11,6 млн. Автори дослідження підкреслюють, що дані щодо аудиторії не включають користувачів з Донецької та Луганської областей, яких у Meta тепер неможливо таргетувати.

Спад аудиторії соціальних платформ зафіксовано практично у всіх областях та обласних центрах, в першу чергу, в тих регіонах, які постійно обстрілюються росіянами (Херсонська, Запорізька, Миколаївська області). Проте втрачають аудиторію й західні регіони.

Автори дослідження вважають, що іще однією причиною скорочення аудиторії соціальних платформ компанії Meta могло бути пов’язаним із постійними обстрілами енергетичної інфраструктури. Принаймні прямим наслідком цього є спад аудиторії через складнощі з доступом до інтернету.

Найбільша втрата аудиторії зафіксована у віковій групі 18-35 років. Натомість у групі користувачів, старших 36 років, втрати є меншими. Зате користувачів, старших 65 років, побільшало у Facebok. Попри значне падіння аудиторії Instagram, автори дослідження зафіксували зростання аудиторії в сегменті 46+.

У дослідженні йдеться про те, що 50% українців віком 18-55 років користуються Facebook. Також понад 30% цієї вікової групи користуються Facebook Messenger. Instagram користуються активніше, ніж Facebook, користувачі, молодші за 31 рік.

Іще декілька цікавих фактів з дослідження:

  • Facebook найпопулярніший у Київській обласні – тут ним користуються 53% населення. Найнижче проникнення цієї соцмережі – у Херсонській області (15%);

  • Такі самі показники по популярності демонструє й Instagram. У Київській області аудиторія цього сервісу склала 51% від загальної кількості населення, а для Херсонської – 8%;

  • серед обласних центрів найвище проникнення Facebook у Чернівцях (76%), а найнижче у Харкові (22%);

  • по проникненню Instagram також лідером є Чернівці (75%), і найменш активним Харків (23%);

  • спад аудиторії Facebook було зафіксовано в усіх обласних центрах, окрім Чернівців, а аудиторія Instagram зменшилась усюди, окрім Чернігова та Києва. Загалом в обласних центрах аудиторія Facebook зменшилась на 10%, а аудиторія Instagram на 8%.

Раніше «Інтернет свобода» розповідала, що на початку 2022 року вперше аудиторія Instagram в Україні випередила число користувачів Facebook.