Українці довіряють телеканалам та медіа, та читають месенджери
23 лютого 2023
23.02.2023

За рік повномасштабної війни українці стали більше довіряти національним телеканалам та місцевим медіа, але для отримання новин використовують месенджери.

Такі дані представлені у результатах дослідження соціологічної групи «Рейтинг».

Дослідження вимірювало багато різноманітних показників, серед яких були зміни у медіаспоживанні українців х початку війни. Дослідження було проведено у лютому 2023 року.

Автори дослідження відзначили невелике зменшення споживання новинного контенту національних та місцевих медіа серед українців. Національні телеканали стали дивитись 43% респондентів, хоча минулого року інтерес до них демонстрували 55% опитаної аудиторії.

Інтерес до місцевих медіа зменшився з 11% до 7%, так само впала відвідуваність інтернет-сторінок медій - з 47% до 36%.

Водночас автори дослідження відзначили зростання популярності груп та каналів у месенджерах Telegram, Viber - з 11% до 41%. Також зріс інтерес до каналів на YouTube - з 21% до 29%. Соціальні мережі такі як Facebook, Twitter, Instagram, практично не змінили своєї популярності. Біля третини аудиторії (35%) обрали їх як основне джерело новинного контенту.

Водночас учасники дослідження відзначили зміну рівня довіри до новинного контенту національних телеканалів. Для цих медіаджерел цей показник зріс з 43% до 72%, рівень довіри до місцевих ЗМІ продемонстрував зростання з 43% до 62%.

Раніше «Інтернет свобода» розповідала про інші звіти про медіаспоживання. До прикладу, у звіті Data Science Publicis Groupe Ukraine «Український споживач 2022» йшлося про те, що понад 75% українців отримають новини з інтернету, а понад 65% - з соціальних мереж.

Інше дослідження «Демократія, права і свободи громадян та медіаспоживання в умовах війни», проведене Київським міжнародним інститутом соціології, показало, що 59% опитаних двома найважливішими джерелами новин називають соцмережі, а загалом за допомогою соцмереж та месенджерів отримують інформацію 69% респондентів.