Україна в режимі «без паперів»: ВР ухвалила законопроєкт № 5495
16 липня 2021
16.07.2021

15 липня Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 5495 про режим «без паперів» у цілому, що впроваджує особливості надання електронних публічних послуг та передбачає їхню повну цифровізацію.

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

Як зазначає Мінцифри, завдяки ухваленню законопроєкту населення та бізнес зможуть швидко отримувати публічні послуги онлайн. Для надання послуг використовуватимуть електронну ідентифікацію фізичної особи. Держоргани не зможуть вимагати від людини інформацію, яка вже є про неї в реєстрах. Наприклад, РАЦС не може вимагати у вас свідоцтво про шлюб, тому що ці дані наявні в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян.

«Режим «без паперів» допоможе значно прискорити процес цифровізації України. Якщо раніше ми могли оцифрувати до 15 послуг за пів року, то тепер їх кількість збільшиться до декількох десятків. Ми створимо цифрову державу, в центрі якої — людина», — заявив Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Щоб ефективно впровадити цей законопроєкт, команда Мінцифри працює в 4-х основних напрямках:

  • Цифрове законодавство. Для переведення будь-якого держсервісу в онлайн треба внести значні зміни в документи. Для цього Мінцифри розробили такі законопроєкти — про електронні публічні послуги, державні реєстри, хмарні сервіси в держсекторі та законопроєкт про зміну місця реєстрації онлайн.

  • Цифрові документи. З 23 серпня цифровий паспорт у Дії прийматимуть в усіх установах України. Зараз у Дії доступні вже 9 документів.

  • Електронний документообіг. Щоб цифрові документи належним чином працювали, потрібна надійна система електронного документообігу. Вона має відповідати ЕС ASIC та єдиному стандарту для бізнесу та влади. Усю необхідну документацію можна буде підписати на одному порталі за допомогою Дія.Підпису.

  • Е-послуги для всіх життєвих ситуацій. Наразі вже оцифровано понад 70 онлайн-послуг для українців, які доступні на порталі Дія.

Як повідомлялося раніше, 15 липня Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроєкт 4303, направлений на створення спеціального правового режиму для IT-галузі Дія.Сity. Законопроєкт підтримали 262 депутати.